Dobreoszczedzanie.com - Lokaty, fundusze

Dobre oszczędzanie

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny

25 listopad, 2014 | Nieskategoryzowane

Kredyty gotówkowe cieszą się popularnością zarówno wśród osób fizycznych jak i wśród przedsiębiorców. Pożyczki tego typu przeznaczane są na dowolny cel, a ogólna tendencja zmierza do minimalizacji i przyśpieszenia procedur związanych z przyznaniem i przekazaniem zobowiązania kredytobiorcy. Wejdź na http://www.niskarata.org/ kredyt gotówkowy najtańszy w sieci, dzięki tej stronie wybierzesz najlepszą ofertę.

Ekonomiczna konsolidacja kredytów gotówkowych

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny dotyczy sytuacji, gdy pożyczkobiorca posiada już kredyty a musi zorganizować środki finansowe na kolejny cel, wówczas istnieje możliwość dobrania kolejnego kredytu i połączenia całości w jedno zobowiązanie. Tego rodzaju wyjście jest bardzo polecane osobom, które posiadają kilka niedużych ale wysokooprocentowanych pożyczek, gdyż kredyt konsolidacyjny spłaca zaciągnięte wcześniej kredyty i otwiera zupełnie nowy rachunek. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest niższe niż kilku niezależnych pożyczek, ale to nie jedyne walory tego rodzaju produktu finansowego. Kredyt konsolidacyjny to także jeden termin spłaty do zapamiętania, jeden przelew lub jedno wypełnienie polecenia przelewu przy okienku pocztowym lub bankowych. W tej sytuacji automatycznie znika kilka stresujących terminów do zapamiętania. Osoby nie posługujące się osobistym kontem elektronicznym mają do czynienia z każdorazowymi prowizjami za zlecenie wykonania przelewu, kwota ta wacha się od 1,50 do 3,50 zł za jeden przelew, posiadając kilka kredytów lawinowo rośnie koszt opłat dodatkowych. W sytuacji istnienia jedynie kredytu konsolidacyjnego tak zwane opłaty około kredytowe nie są wcale odczuwalne.

Mocny rynek finansowy

Strategie bankowe bardzo często wyznaczają sobie za główny cel nakłonienie jak największej ilości osób do zaciągnięcia kredytu gotówkowego konsolidacyjnego, gdyż mnóstwo sytuacji dotyczy faktu, iż kredyt zaciągnięty w jednym banku jest spłacany przez konkurencję a więc chodzi tu o przejęcie klienta. Takie działanie osłabia konkurencję i jednocześnie zapewnia wzmocnienie własnej pozycji na rynku finansowym.
Warto zwrócić uwagę, iż oferty dotyczące kredytów konsolidacyjnych trafiają na bardzo podatny grunt, gdyż osoby zaciągające pożyczki, bardzo chętnie biorą następne zobowiązania gdy tylko pojawi się taka sposobność. Posiadanie jednego kredytu często zamykało drogę kredytobiorcy do zaciągnięcia kolejnej pożyczki, jednak w sytuacji pojawienia się kredytów gotówkowych konsolidacyjnych, otwarte zostały nowe możliwości.