Dobreoszczedzanie.com - Lokaty, fundusze

Dobre oszczędzanie

Kredyt samochodowy a gotówkowy

20 maj, 2020 | Nieskategoryzowane

Analizując te dwa rodzaje najpopularniejszych kredytów, możemy zauważyć jak bardzo różnią się one ilością wymaganych dokumentów, które należy skompletować starając się o ich przyznanie, dzięki kredytowa-zdolnosc.pl wybierzesz najlepsze oferty.

W przypadku kredytu gotówkowego zazwyczaj wystarczające jest okazanie dowodu tożsamości oraz zaświadczenia o dochodach. Co więcej, wybierając tą opcję kredytową nie musimy ustanawiać żadnych zabezpieczeń. No i najważniejsze – zakup pojazdu za środki z kredytu gotówkowego nie ograniczają w żaden sposób dysponowania autem, jedynym jego właścicielem jest kredytobiorca.

Najważniejsze zalety kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy to nie tylko ograniczenia w swobodnym użytkowaniu kredytowanego pojazdu. Należy pamiętać też o jego zaletach, do których zalicza się :

Czym jest bank samochodowy?

Bank samochodowy zazwyczaj jest zakładany przez koncern samochodowy pod który podlega dany salon samochodowy. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia potencjalnym kredytobiorcom zaciągniecie zobowiązania z natychmiastową możliwością użytkowania pojazdem. Tego typu banki tak jak instytucja finansowa należy zarówno do Związku Banków Polskich i objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjny. Największe banki samochodowe specjalizują się w procedurach finansowania nabywania pojazdów oferując też inne usługi jak prowadzenie kont osobistych, lokat, kont oszczędnościowych oraz udzielanie kredytów gotówkowych.

Kiedy decyzja o kredycie samochodowym została podjęta, czas na kolejną, którą jest wybranie rodzaju banku w którym będziemy wnioskować o tego typu zobowiązanie. Zważywszy na dużą konkurencję, banki prześcigają się w generowaniu ofert kredytowych z dogodnym oprocentowaniem i niską prowizją. Każdy rodzaj instytucji finansowej pod pewnymi względami będzie dla nas atrakcyjny z drugiej strony może mieć swoje wady. Wybór instytucji finansowej, w której chcemy podjąć się kredytu samochodowego zależy od preferencyjności warunków proponowanego zobowiązania. Jeśli zdecydujemy się na kredyt w banku samochodowym, wówczas wszelkich formalności możemy dopełnić na miejscu a w przypadku uszkodzenia pojazdu możemy liczyć na likwidację szkody w serwisie samochodowym.