Dobreoszczedzanie.com - Lokaty, fundusze

Dobre oszczędzanie

Kredyty gotówkowe w parabankach

24 październik, 2014 | Nieskategoryzowane

undefined

Według danych z różnych lat bezrobocie w Polsce wahała się od 12-16%. Liczba osób pozostających bez pracy, a więc bez stałego źródła dochodów oscyluje w okolicy dwóch milionów. Część z bezrobotnych szuka dobrej pracy za granicą, część pozostaje w kraju i usiłuje sobie radzić w bardzo trudnej sytuacji. Trzeba nadmienić, że kwestia bezrobocia różnie kształtuje się w poszczególnych województwach. Są gminy, gdzie powyższy problem dotyka nawet 30% mieszkańców i jest najważniejszym problemem społecznym. Ludzie nieposiadający regularnych wpływów do domowego budżetu usiłują przetrwać kolejny dzień – zapożyczają się po rodzinie i znajomych, szukają tanich kredytów gotówkowych. Wejdź i przekonaj się ta strona najtańszy kredyt gotówkowy otrzymasz.

Pożyczkobiorca w BIK-u

Najbardziej poszukiwane są kredyty bez biku, ponieważ istnieje większa szansa na otrzymanie kredytu. Bik to zbiór informacji o zadłużonych klientach banków. Mając niekorzystną historię w bik trudno jest uzyskać kredyt bankowy. Dla banku BIK to informacja, że dana osoba ma problemy ze spłatą kredytu, więc jest niewiarygodna. Osoby bezrobotne najczęściej nie zwracają się do banku z wnioskiem kredytowym, szukają kredytów gotówkowych w parabankach - instytucjach finansowych funkcjonujących na zasadach podobnych do banków, z tym, że niepodlegających kontroli KNF i nieobjętych koniecznością stosowania prawa bankowego. Takie firny udzielają pożyczek z oprocentowaniem nawet czterokrotnie większym niż stopa Narodowego Banku Polskiego.

Zamiast banku

Każda firma, która chce funkcjonować, jako instytucja finansowa- parabank - musi posiadać licencję, przyznawaną na podstawie wyposażenia kapitałowego. Jest to wymóg niezbędny do podjęcia działalności w sektorze finansowym. Wymóg daje pewność korzystającym, że firma jest w stanie udzielać kredytów gotówkowych. Klienci muszą liczyć z większym oprocentowaniem kredytów, ale w zamian mają pewność, że parabank pomoże im finansowo bez ingerencji w historię kredytową. Kredyt otrzymujemy praktycznie od ręki – tylko niektóre instytucje wymagają zaświadczenia o zarobkach, czy innego dokumentu potwierdzającego dochody. W innych firmach działających w branży finansowej wystarczy przedstawić dwa opłacone ostatnie rachunki, np: za czynsz, internet lub telefon.

Dla kogo oferta parabanku?

Kredyt gotówkowy w parabanku to oferta dla osób bez zdolności kredytowej, które są ujęte w BIK-u lub mają zaciągnięte kredyty w innych bankach. Mniejsze wymagania formalne zachęcają do brania pożyczek. Istotne jest to, aby z zadłużaniem się w parabankach nie przesadzić, ponieważ mogą pojawić się problemy ze spłatą długu. Konsekwencje są takie same jak w przypadku kredytów bankowych- od wezwania do zapłaty po egzekucję komorniczą. Kredyty parabankowe zyskują na popularności ze względu na ułatwiony dostęp i wszechobecną reklamę, która dociera do świadomości społecznej bardziej niż promocja kredytów bankowych. I tak to już po prostu funkcjonuje od dawna i nic tego nie zmieni w najbliższym czasie.