Dobreoszczedzanie.com - Lokaty, fundusze

Dobre oszczędzanie

Niskooprocentowany kredyt gotówkowy

30 czerwiec, 2015 | Nieskategoryzowane

Kredyty pomagają podejmować spontaniczne decyzje

Niskooprocentowany kredyt gotówkowy jest bardzo często poszukiwany przez osoby, które chcą w najbliższym czasie pojąć pieniądze w celu podreperowania swego budżetu domowego. Wiele osób jest zdecydowanych na tego typu zabiegi, które oddalają na pewien czas problemy finansowe. Czy jest to dobre rozwiązanie? Każdy powinien rozważyć samodzielnie czy kredyt gotówkowy jest mu niezbędny, czy faktycznie mógłby przez pewien czas odkładać pieniądze, które mogłyby być przeznaczone na dany zakup za gotówkę. Mimo, iż przytoczona właśnie droga wydaje się o wiele bardziej ekonomiczna, to jednak pozbawiona jest nutki szaleństwa, spontaniczności, a tego ostatniego chociaż czasem w życiu potrzebujemy.

Spontaniczne pomysły? Finalizowane od ręki!

Internetowe i tradycyjne kredyty gotówkowe można podjąć bardzo szybko, gdyż aktualnie procedury przyznawania pożyczek są błyskawiczne. Wiele banków wręcz chwali się, iż przydziela kredyty w piętnaście minut, gdyż mniej więcej tyle potrzeba analitykowi na ocenę ryzyka. Tego typu pożyczki są przyznawane dla osób, które posiadają w danym banku konto jakiś czas i notują na nich stałe dochody. W tej sytuacji potencjalny kredytobiorca dostarcza bankowi najlepsze możliwe informacje o sobie, gdyż stan konta, rodzaje przelewów przychodzących i wychodzących , ich częstotliwość i wysokość mówi praktycznie wszystko o kondycji finansowej klienta. Jeśli dochody są zadowalające, a na koncie często nie pojawia się minus, wówczas kandydat do kredytu jest bardzo łakomym kąskiem dla banku.

Kredyt gotówkowy na cokolwiek

Oferty banków bardzo często podkreślają, iż niskooprocentowane kredyty posiadają atut w postaci braku konieczności tłumaczenia się kredytodawcy na co potrzebne są pożyczane środki finansowe. Jest to jednak podkreślanie sprawy oczywistej, gdyż kredyt gotówkowy nie wiąże się z zabezpieczeniem typu konkretna hipoteka. Taka sama sytuacja dotyczy kredytów konsolidacyjnych, w ich przypadku połączenie kilku małych kredytów w jeden, nie wiąże się z tłumaczeniami odnośnie zasadności czy celowości danego zobowiązania. Wydaje się więc, iż argument bankowców podkreślający pełną dowolność, jest atutem czysto marketingowym.