Zamknięcie kredytu mieszkaniowego i posiadanie domu bez długów to spełnienie marzeń. Nadszedł czas, aby cieszyć się dochodami z najmu bez obaw. Ale zamknięcie kredytu mieszkaniowego musi być prawidłowo wypełnione, aby uniknąć dalszych problemów w przyszłości.

Wstępne zamknięcie kredytu mieszkaniowego to nic innego jak spłacanie długów z tytułu kredytu mieszkaniowego w banku w części lub w całości przed rozpoczęciem kadencji. Pożyczka mieszkaniowa zazwyczaj trwa od 15 do 20 lat i jest jedną z najlepszych opcji inwestycyjnych. Jeśli planujesz zamknąć to przed planowaną kadencją, musisz wpuścić bank lub instytucję finansową na piśmie.

Banki i firmy finansujące budownictwo mieszkaniowe zazwyczaj pobierają opłatę za przedterminową spłatę kredytu, jeśli pożyczka jest przedterminową spłatą kredytu mieszkaniowego. Niektóre banki nie pobierają tej kwoty, jeśli ustalisz źródło środków używanych do przedpłaty. Będzie to polegać na dostarczeniu twoich kart wynagrodzeń lub zgłoszenia tego na wyciągu bankowym.

Jest to ogromny krok naprzód w kierunku dobrobytu konsumentów i kredytobiorców kredytów mieszkaniowych. Więc nie musisz już płacić kary. Jeśli Twój bank nadal nalicza karę za wcześniejszą zapłatę, możesz przesłać skargę.

Uzyskaj wszystkie oryginalne dokumenty
Po dokonaniu wszystkich płatności, bank prawdopodobnie dostarczy Ci oryginalne dokumenty. Powinieneś upewnić się, że wszystkie dokumenty, które złożyłeś w banku, gdy zaciągasz pożyczkę, zostaną zwrócone. Nie wystarczy sprawdzić samego dokumentu. Upewnij się, że wszystkie strony są również w dobrym stanie. Widziałem przypadki, w których zaginęła ostatnia strona aktu sprzedaży. W takim przypadku musisz załatwić brakującą stronę, co jest żmudnym procesem.

Upewnij się, że wszystkie strony są nienaruszone przed urzędnikiem bankowym przed podpisaniem potwierdzenia banku. Po podpisaniu nie można tego cofnąć, a banki zazwyczaj nie reagują w tym zakresie. Zazwyczaj jest to dobra procedura, aby uzyskać dokumenty z banku, odwiedzając je, a nie wysyłając dokumenty pocztą kurierską.

Wskazówka: Po pobraniu oryginałów zeskanuj je i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.

Usuń zastaw na nieruchomościach z biura rejestracyjnego
W niektórych przypadkach, gdy wiarygodność pożyczkobiorcy jest wątpliwa, niektóre banki mogły utworzyć zastaw. Zastaw jest tylko transakcją zarejestrowaną w biurze rejestracyjnym, która uniemożliwia sprzedaż nieruchomości. Jeśli nie utworzono zastawu, nie ma problemu. Jednakże, jeśli utworzono zastaw, ważne jest, aby ten zastaw został usunięty.

Urzędnik bankowy będzie Ci towarzyszył w biurze sekretarza w celu wypowiedzenia tego zastawu. Pamiętaj, że nie będziesz w stanie sprzedać nieruchomości, chyba że kwestia ta zostanie usunięta. Zamknięcie kredytu mieszkaniowego jest niekompletne bez tego procesu. Lepiej jest więc o tym pamiętać, aby się nie zdziwić w przyszłości. Jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze też możesz poprosić o profesjonalną pomoc.