Porównanie lokaty Getin Bank i Santander

Jeżeli nie potrafimy zdecydować się na konkretny rodzaj lokaty, powinniśmy skorzystać z porównania dwóch niezwykle korzystnych depozytów. Nasz portal ma za zadanie pomóc w dokonaniu świadomego i przynoszącego zyski wyboru. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie obu ofert tak, by móc bez problemu zdecydować, który z nich spełni się w przypadku oszczędzania oraz inwestycji naszych wolnych środków.

Zarówno Getin Bank jak i Santander Consumer Bank posiadają konkurencyjne produkty, które mogą zainteresować osoby zdecydowane do zdeponowania kapitału na lokacie. Przede wszystkim atutem ofert są wysokie, jak na chwilowe standardy, stopy procentowe. W obu przypadkach przewyższają one średnią, która w obecnej chwili nie przekracza 3,00% dając minimalne odsetki, które nie zawsze zapewniają zachowanie równowartości oszczędności ze względu na rosnącą inflację.

Lokata na Start Getin Banku zapewnia oprocentowanie w skali rocznej w wysokości 4,50%. To o 0,40% wyższa stopa procentowa od produktu Santander Consumer Banku. Lokata Direct+ Internet gwarantuje odsetki na poziomie 4,10%. Pod tym względem korzystniejszy jest oczywiście produkt dający wyższy zysk, jednak w tym wypadku różnica nie jest bardzo duża i obie oferty są atrakcyjne.

Zdecydowanym punktem odznaczającym obie lokaty jest okres ich trwania. Getin Bank proponuje umowę dwu miesięczną i jest to bardzo dobry okres zamrożenia gotówki jeżeli nie jesteśmy pewni czy w ciągu najbliższych miesięcy nie będziemy potrzebować tych pieniędzy do innych celów, nie związanych z oszczędzaniem lub po prostu rynek finansowy diametralnie zmieni się i będą dostępne instrumenty o znacznie korzystniejszych warunkach. Santander określa okres trwania umowy jako 24 miesięczny, choć możemy także zdecydować się na wariant 3 letni – 36 miesięczny. To zdecydowanie oferta skierowana do osób, które zdają sobie sprawę z tego, że ich wolne środki mogą być zamrożone przez długi okres i nie chcą lokować kapitału w innych depozytach w krótkich odstępach czasu. Jeżeli zatem szukamy krótko terminowej lokaty, dającej większą swobodę zarządzania oszczędnościami powinniśmy zdecydować się na Getin Bank, natomiast chcąc zdeponować środki na dłuższy okres, bez konieczności śledzenia rynku, zainteresuje nas usługa Santander Consumer Banku.

Aby otworzyć Lokatę na Start wystarczy dysponować środkami w wysokości 500 złotych, Lokata Direct+ Internet wymaga od klienta 5 000 złotych kapitału. Jest to znacząca różnica i może mieć ona wpływ na to gdzie będziemy mieć szansę podpisać umowę. Ponad to Getin Bank wyznaczył górną granicę środków jakie możemy zamrozić w banku i jest to kwota 10 000 złotych.

Dużym atutem Getin Banku jest możliwość wcześniejszej wypłaty oszczędności, bez ponoszenia konsekwencji finansowych za zerwanie umowy bez dotrzymania ustalonego terminu. Z oferty Santandera mogą skorzystać zarówno stali jak i nowi klienci banku, natomiast w przypadku Getin, lokata skierowana jest wyłącznie dla osób, które do tej pory jeszcze nie skorzystały z tej usługi.

Podsumowanie

W przypadku tych konkretnych usług decydującymi czynnikami w wyborze lepszej oferty są drobne różnice, które w zależności od naszych oczekiwań i predyspozycji będą najistotniejsze w kwestii nawiązania współpracy z bankiem. Reasumując analizę lokat Getin Banku oraz Santander Consumer Banku, korzystniej wypada usługa dostępna w Getin. Jednak w obu przypadkach depozyty posiadają korzystne warunki i niezależnie od tego, na którą ofertę się zdecydujemy, nasze oszczędności będą z każdym dniem przynosić nam zyski.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.